نمایندگی وایمکس مبین نت در اصفهان

 وایمکس مبین نت

وایمکس مبین نت یکی از انواع اینترنت پرسرعت بی سیم است که قابلیت جابجایی در ۳۱ استان را دارا می باشد. شما با خرید یکی از مودم های مبین نت و فعال کردن یکی ار طرح های اینترنت پرسرعت آن ، بسته به سرعت و پهنای باند مورد نیاز میتوانید از اینترنت پرسرعت تا سرعت ۴ مگابیت برثانیه بهره مند شوید.

گروه ارتباطی اینترنت همراه ، نماینده رسمی وایمکس مبین نت در اصفهان می باشد که کلیه خدمات وایمکس مبین نت شامل نصب ، راه اندازی و پشتیبانی مودم های جیبی و رومیزی وایمکس مبین نت را با کیفیت عالی ارائه میدهد. در حال حاضر دو طرح زیر از طرح های وایمکس مبین نت  پیشنهادی ما به شما هموطنان عزیر می باشد :

طرح اول وایمکس مبین نت : اینترنت پر سرعت ۱مگا بیت بر ثانیه با  ۲۵ گیگابایت ترافیک مصرفی در مدت یک سال به همراه یک عدد مودم رومیزی مبین نت مدل LTE-WIMAX AIRMaster3000M به مبلغ  ۲۸۰،۰۰۰ تومان

طرح دوم وایمکس مبین نت : اینترنت پرسرعت ۱ مگابیت بر ثانیه با ۶۰ گیگابایت ترافیک مصرفی در مدت  ۶ ماه به همراه یک عدد مودم رومیزی مبین نت مدل LTE-WIMAX AIRMaster3000M به مبلغ  ۲۹۵،۰۰۰ تومان

LTE-WIMAX AIRMaster3000M یک مودم پیشرفته دوحالته دارای دو پورت LAN  با wi-fi داخلی و SIO VOIP است که برای فعالسازی سریع و آسان وایمکس یا سرویس TD_LTE داده ثابت برای استفاده مشتریان خانگی طراحی شده است .

ویژگی های وایمکس مبین نت :

  1. اینترنت پایدار و مطمئن : پایتخت، کلان‌شهرها، شهرهای بزرگ و کوچک تحت پوشش شبکه گسترده وایمکس مبین‌نت هستند. امروز در بیش از ۱۳۰ شهر خدمات وایمکس مبین نت عرضه می شود. مبین نت به سرعت تمام کشور را زیر پوشش قرار خواهد داد .
  2. اینترنت همراه و شخصی در هر کجا : اینترنت شخصی مبین‌‌نت برای شمایی است که در طول روز سفرهای درون و برون شهری فراوان و نیاز به اینترنت دارید. مودم جیبی مبین‌نت به اندازه یک تلفن همراه است. بدون نیاز به برق تا ۳ ساعت آنلاین می‌ماند و قابلیت شارژ با USB دارد.
  3. تنوع مودم های مبین نت بسته به نیاز کاربر : تنوع مودم‌های مبین‌نت باعث شده تا کاربران در هر لحظه و در هرکجا توانایی دسترسی به اینترنت پرسرعت را دارا باشند. چه در درون خانه، چه در فضای باز و چه در نقاط با دسترسی سخت! برخی از انواع مودم‌های مبین‌نت عبارتند از : مودم های رومیزی ، مودم های مناسب فضای خارجی ساختمان و مودم های جیبی مبین نت با قابلیت شارژ با USB
  4. اپلیکیشن تلفن همراه به منظور پشتیبانی و مدیریت حساب کاربری

 


 

وایمکس چیست ؟

وایمکس ( WiMAX) مخفف کلمه های WorldWide Interoperability for Microwave Accessمی باشد و یک پروتکل ارتباطی برای دسترسی پهن‌باند (Broadband) بی‌سیم بر پایه استاندارد IEEE ۸۰۲٫۱۶ است. وایمکس امکان دسترسی به اینترنت را به هردو صورت ثابت و کاملاً سیار در یک ناحیهٔ گسترده فراهم می آورد . آخرین بازبینی وایمکس امکان دسترسی با نرخ انتقال داده ۴۰ مگابیت بر ثانیه را عرضه می کند. با استاندارد IEEE ۸۰۲٫۱۶ انتظار می رود که سرعت انتقال تا یک گیگابیت بر ثانیه افزایش یابد. نام وایمکس توسط انجمن وایمکس انتخاب شد که در سال ۲۰۰۱ برای ارتقای همنوایی و همکنش پذیری این استاندارد تاسیس شد. این انجمن وایمکس را به عنوان یک فناوری برپایه استاندارد تعریف می‌کند که امکان دسترسی بی‌سیم پهن‌باند را به عنوان جایگزینی برای کابل و خطوط DSL ارائه می‌دهد.

برخی از مهمترین ویژگی‌های فناوری وایمکس به شرح زیر است:

نرخ انتقال داده بالا
با استفاده از آنتن های مایمو (Multiple Input Multiple Output ) به همراه زیر-کانال سازی انعطاف پذیر و کدگذاری و مدولاسیون پیشرفته، فناوری وایمکس را قادر می سازد تا به سرعت بارگیری(دانلود) تا ۶۳ مگابیت بر ثانیه و بارگذاری(آپلود) تا ۲۵ مگابیت برثانیه دست یابد.
کیفیت سرویس (QoS) 
یکی از اصول معماری MAC در استاندارد IEEE 802.16 کیفیت سرویس است. این استاندارد جریانهای سرویسی را تعریف می کند که می تواند به نقاط کد(DSCP) در سرویسهای متمایز (DiffServ) و یا برچسب های جریان در MPLS نگاشته شوند.
امنیت 
ویژگیهای امنیتی وایمکس بر پایه پروتکل احراز هویت گسترش پذیر (EAP) و استاندارد رمزنگاری پیشرفته (AES) و پیامهای کنترلی CMAC و کد اصالت‌سنجی پیام برپایه درهم‌سازی بنا شده اند.
پوشش وسیع 
برجسته ترین ویژگی وایمکس پوشش گسترده آن نسبت به وای-فای است. در حال حاضر از لحاظ نظری وایمکس می تواند محدوده ای به شعاع  ۵۰ کیلومتر را پوشش دهد که اگرچه در عمل این مقدار به ۱۰ کیلومتر می رسد، نسبت به فناوریهای پیشین خود (مانند وای-فای) جهشی نسبتاً بزرگ است.
سیار بودن (Mobility)
دیگر ویژگی مهم وایمکس امکان اتصال در حین حرکت برای ایستگاههای سیار است.
ایستگاههای واسطه 
امواج رادیویی وایمکس از ایستگاه های پایه به سوی مشترکین ارسال می شوند.در این ایستگاهها سخت افزار هایی برای ارائهٔ وایمکس در یک ناحیه محدود نصب شده اند. از آنجا که هر ایستگاه پایه ناحیه محدودی را پوشش می دهد با اتصال این ایستگاهها به یکدیگر می توان ناحیه تحت پوشش را گسترش داد.
دسترسی(Reachability)
اتصال به ایستگاههای پایه وایمکس به سادگی صورت می پذیرد و نیاز به دانش فنی ندارد.
مقیاس پذیری(Scalability)
فناوری وایمکس به گونه‌ای طراحی شده است که در محدوده کانالهای۲۰MHz تا ۱٫۲۵ قادر به کار کردن است. از نتایج این امر راحتی پیاده سازی شبکه با ایجاد تغییرات جزئی در قسمت Air Interfaceمی باشد و بسته به مدل مصرف بر اساس نوع سرویس و طیف فرکانسی آزاد، وایمکس قابل پیاده سازی در فرکانس های متفاوتی می‌باشد.این خصوصیت همچنین باعث می‌شود که محدوده کشورها بر اساس نیازمندیهای منطقه‌ای مختلفشان برای مثال نیاز به دسترسی به اینترنت در شهر و با دسترسی پرظرفیت باند وسیع متحرک در متروها و حومه شهر قادر، به استفاده موثر و چند منظوره‌ای از این فناوری باشند.

وایمکس در ایران:

در ایران برندگان مزایده وایمکس شرکت‌های داتک تلکام، صنایع ارتباطی پایا و مبین نت در ۳۰ استان، ایرانسل (اپراتور تلفن همراه سراسری) در استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان، اسپادان (اپراتور تلفن همراه اصفهان) در استان اصفهان و رایانه دانش گلستان در استان گلستان می باشند.

بنا به اعلام سایت ایرانسل ، مناطق تحت پوشش وایمکس ، استان های تهران، البرز، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خوزستان و فارس می باشند.

بنا به گزارش خبرگزاری ایسانا تا پایان سال ۱۳۸۹، طی یک قرارداد ۵۰ میلیون دلاری کل تهران تحت پوشش وایمکس قرار خواهد گرفت که در این سرویس نیز همانند سرویس ADSL پهنای باند محدود خواهد بود.